Біоекологічні  особливості  середньо-пізніх сортів суниці садової  у північній частині  Лісостепу України

УДК 631.526.3 : 634.75

Біоекологічні  особливості  середньо-пізніх сортів суниці садової  (Fragaria ananassa Duch.)  у північній частині  Лісостепу України / Павлюк В.В., Ковальчук Н.С., Павлюк Н.В. // Садівництво. – 2017. – Вип. 72. – С. 22-29. Бібліогр.: 16 назв. – укр.

Проведено порівняльну оцінку  середньо-пізніх українських та кращих зарубіжних сортів і елітних форм (ЕФ) суниці у  північній частині Лісостепу у 2006-2009,  надмірно вологому 2014, посушливому 2015 і не сприятливому сезоні 2016 рр. Виділено кращі за комплексом ознак – українські Презент, Присвята, Рекорд та  італійський Азія.  Високоврожайний сорт універсального використання Зенга Зенгана не рекомендується для виробництва через сильне ураження сірою гниллю ягід і дрібноплідність. У зв’язку з кардинальними змінами клімату високоприбуткове вирощування суниці   навіть у вищеназваній підзоні Лісостепу можливе  в контрольованих умовах – під високими плівковими тунелями, в  теплицях та при постійному зрошенні, що є вже загальноєвропейською тенденцією.

Ключові слова:  суниця, сорт, плодоношення, врожайність, ягоди, плоди, вирощування,  достигання, стійкість, шкідники, хвороби.
4 табл.

<< Назад