Застосування синтетичних суперсорбентів і мульчування ґрунту за ресурсозберігальними технологіями вирощування яблуні

УДК 677.021.122.6:631.544.7:631.153.7:634.11

Застосування синтетичних суперсорбентів і мульчування ґрунту за ресурсозберігальними технологіями вирощування яблуні (Malus domestica Borkh.) / Жук В.М., Кривошапка В.А., Козак В.М., Ярощук І.Е. // Садівництво. – 2018. – Вип. 73. – С. 107-115. Бібліогр.: 27 назв. – укр.

Розглянуто питання вирощування плодів яблуні, пов’язане з надійним вологозабезпеченням та ґрунтовим живленням інтенсивних насаджень цієї культури, та проблема зрошення садів на території України. Обґрунтовано доцільність мульчування та застосування синтетичних суперсорбентів для вирішення проблеми водозбереження та підвищення показників родючості ґрунту. Представлено результати експериментальних досліджень впливу мульчування та суперсорбентів на польову вологість, вміст легкодоступних форм азоту, фосфору та калію в ґрунті, силу росту і площу листкової поверхні, фізичні параметри листя і концентрацію хлорофілів у ньому, на скороплідність і врожайність у різних конструкціях саду.

Ключові слова: вологозабезпечення, водозбереження, родючість ґрунту, мульчування, суперсорбенти, біометричні показники, концентрація хлорофілів, урожайність.

4 табл.

<< Назад