Комплексна оцінка  середньостиглих сортів суниці садової української та зарубіжної селекції

УДК 631.526.3 : 634.75

Комплексна оцінка  середньостиглих сортів суниці садової (Fragaria ananassa Duch.)  української та зарубіжної селекції / Павлюк В.В., Ковальчук Н.С., Павлюк Н.В. // Садівництво. – 2018. – Вип. 73. – С. 25-33. Бібліогр.: 13 назв. – укр.

Висвітлено біологічні особливості та показники продуктивності  середньостиглих українських і кращих зарубіжних сортів та елітних форм суниці у  північній частині Лісостепу в період з 2006 по 2017 рр. Виділено сорти, кращі за комплексом ознак, – український Геркулес,  англійський Елеганс, голландський Ельсанта,  італійський Алба.  Відмічено їх переваги і недоліки, а також  кардинальні зміни клімату в найбільш важливий для ягідних культур  весняно-літній період. У зв’язку з цим стабільно високоприбуткове вирощування суниці  (навіть за умов указаної підзони)  можливе  тільки в контрольованих умовах – під високими плівковими тунелями, в  теплицях та при постійному зрошенні, що вже є загальноєвропейською тенденцією.

Ключові слова:  суниця, сорт, плодоношення, врожайність, ягоди, плоди, вирощування,  достигання, стійкість, шкідники, хвороби.

4 табл.

<< Назад