Визначення оптимальної концентрації регулятора росту і висоти прищипування апікальних листків для стимулювання кроноутворення в однорічних саджанців сливи

УДК 634.22:634.1.037

Визначення оптимальної концентрації регулятора росту і висоти прищипування апікальних листків для стимулювання кроноутворення в однорічних саджанців сливи (Prunus domestica L.) / Кінаш Г.А. // Садівництво. – 2017. – Вип. 72. – С. 35-44. Бібліогр.: 12 назв. – укр.

Наведено результати вивчення концентрацій фітогормонального препарату арболін в однорічок сливи в розсаднику в залежності від сорту, висоти обробки та прищипування апікальних листків. Найвищу ефективність кроноутворення  в саджанців відмічено за використання названого препарату в концентрації 3,0-3,5%. Оптимальна висота прищипування листків для рослин сильнорослих сортів з гострішими кутами відходження – 50-60, слаборослих з широкими кутами – 70-80 см. Виявлено позитивний вплив визначених способів стимулювання гілкування на біологічну продуктивність, силу росту і вихід стандартних однорічних саджанців.

Ключові слова: слива, однорічний саджанець, апікальне домінування, фітогормони, регулятори росту, арболін, прищипування.
8 іл.


<< Назад