Фенофази та продуктивність ранніх сортів суниці садової української та зарубіжної селекції

УДК 631.526.3: 634.75

Фенофази та продуктивність ранніх сортів суниці садової (Fragaria ananassa Duch.)  української та зарубіжної селекції / Павлюк В.В., Ковальчук  Н.С. // Садівництво. – 2016. – Вип. 71. – С. 25-31. Бібліогр.: 12 назв. – укр.

Проведено оцінку українських та кращих зарубіжних сортів і елітних форм суниці у  північній частині Лісостепу в надмірно вологому 2014 та посушливому 2015 рр. Виділено кращі за комплексом ознак – українські Розана київська та Веселка, італійська Клері, англійська Крістіне. Жоден із досліджуваних зарубіжних сортів не достигав так рано, як українські  Ольвія та Розана київська, що здатні забезпечити найвищу реалізаційну ціну. Дозрівання ягід американського Хонейо та італійського Алба починалося на 3-4 дні пізніше. Високоадаптивний до несприятливих умов довкілля великоплідний та високоврожайний сорт Русанівка рекомендується лише для присадибного вирощування в північних областях.

Ключові слова:  суниця, сорт, плодоношення, врожайність, ягоди, плоди, вирощування, достигання, стійкість, шкідники, хвороби.
2 табл.

<< Назад